Near Kairo

Max Lehmann , c. 1890

Near Kairo

Proceeds : 1.000 €

Watercolour, 33 x 57 cm, sign. lo. ri. and dat. M. Lehmann Kairo 12.3.95. Lit.: Boetticher, Bénézit et.al.

Max Lehmann: Near Kairo

Max Lehmann , c. 1890

Near Kairo

Proceeds : 1.000 €

Near Kairo
Near Kairo