Near Kairo
Max Lehmann , c. 1890
Proceeds : 1.000 €
Watercolour, 33 x 57 cm, sign. lo. ri. and dat. M. Lehmann Kairo 12.3.95. Lit.: Boetticher, Bénézit et.al.
Max Lehmann: Near Kairo
Near Kairo
Proceeds : 1.000 €