A view of the Vesuv
Friedrich Zahn München 1826 - 1899
Oil/canvas, 77,5 x 63,5 cm, sign. lo. le. and dat. F. Zahn 97, rest. Lit.: Thieme-Becker.
Friedrich Zahn: A view of the Vesuv
A view of the Vesuv