A water carrier
Rafal Mandelzweig Warschau 1908 - Montevideo 1956
Oil/cardboard, 58 x 61,5 cm, sign. up. ri. and dat. 54. Lit: Vollmer et. al.
Rafal Mandelzweig: A water carrier
A water carrier