Prussian Ulans
Carl Themann , Berlin 1st half 19th cent.
Proceeds : 700 €
Oil/canvas, 19,5 x 23,5 cm, sign. lo. ri. and dat. C. Themann 1838. Lit.: Boetticher, Thieme-Becker, Bénézit et.al.
Carl Themann: Prussian Ulans
Prussian Ulans
Proceeds : 700 €