Hamburger Hafen

Marinemaler , active early 20th cent.

Hamburger Hafen

Öl/Lw., 55,5 x 85 cm, r. u. sign. u. dat. A. Jensen, Hamburg 1919.

Marinemaler: Hamburger Hafen

Hamburger Hafen

Hamburger Hafen
Hamburger Hafen