An oriental landscape with pyramids
A. Petersen , c. 1890
Proceeds : 900 €
Oil/canvas, 53,5 x 65,5 cm, sign. and dat. lo. le. A. Petersen 1898, craquelé.
A. Petersen: An oriental landscape with pyramids
Proceeds : 900 €