In front of the old tavern
Georg Hemmrich Würzburg 1874 - München 1939
Proceeds : 400 €
(Hungary/Transylvania) Oil/cardboard/panel, 13 x 19 cm, sign. lo. ri. Gg.Hemmrich, min. craquelé. Lit.:Dressler et.al.
Georg Hemmrich: In front of the old tavern
In front of the old tavern
Proceeds : 400 €