A Fine Animal Bronze Group 'Akita Puppies'

Lot-No. 426

Japan, Meiji period (1868-1912). Bronze with brown patina. Sign. H. 12 cm, l. 30,5 cm, w. 14,5 cm. -

Lot-No. 426