A pair of Okimonos "Peasants at work"

Lot-No. 697

Proceeds : 500 €

Japan, Meiji-period (1868-1912). Carved ivory. Standing figurines of 2 peasants. Artist"s sign. 1 arm rest. H. 12,5 cm.

Lot-No. 697

Proceeds : 500 €