A Harbour at Sunrise
Karl Kaufmann Wien 1843 - Wien 1901, circle
Oil/canv., 47,5 x 76 cm, indistinctly sign., dat. 1877.
Karl Kaufmann: A Harbour at Sunrise
A Harbour at Sunrise