A Harbour at Sunrise

Karl Kaufmann Wien 1843 - Wien 1901, circle

A Harbour at Sunrise

Oil/canv., 47,5 x 76 cm, indistinctly sign., dat. 1877.

Karl Kaufmann: A Harbour at Sunrise

A Harbour at Sunrise

A Harbour at Sunrise
A Harbour at Sunrise