Bad Doberan
Georg M. Meinzolt Hamburg 1863 - Hamburg 1948
Oil/cardboard, 39 x 31 cm, sign. a. dat. lo. ri. Meinzolt 19, on the reverse Artists stamp as well as titled.
Georg M. Meinzolt: Bad Doberan
Bad Doberan