Italian Landscape
Valentin Ruths Hamburg 1825 - Hamburg 1905
Oil/cardboard, 36 x 54 cm, sign. a. dat. lo. ri. V. Ruths. - Lit.: Boetticher, Thieme-Becker et. al.
Valentin Ruths: Italian Landscape
Italian Landscape