Perugia

Frederik Christian Lund Kopenhagen 1826 - Kopenhagen 1901

Perugia

Oil/canvas/cardboard, 42 x 33 cm, sign. lo. ri. and dat. F.C. Lund - Perugia - i. August 1878. Mus.: Aalborg, Frederiksborg, Stockholm, Flensburg et.al., Lit.: Thieme-Becker, Bénézit, Weilbach.

Frederik Christian Lund: Perugia

Perugia

Perugia
Perugia