A stream

Hans Thoma Bernau/Schwarzw. 1839 - Karlsruhe 1924

A stream

Proceeds : 2.200 €

Oil/paper/cardboard, 28,5 x 37 cm, lo. le. monogr. and dat. HTh 60. Mus.: Hamburg, Berlin, Basel, Köln, Bremen et.al., Lit.: Boetticher, Thieme-Becker, Bénézit et.al.

Hans Thoma: A stream

A stream

Proceeds : 2.200 €

A stream
A stream